Anahtar Nedir?

Herkesin, özel alanlarının sınırlarını belirlemek için kullandığı mekanizmanın adı’dır. Kendinizce değer verdiğiniz ölçüde yaptığınız bir açma ve kapama sistemi bütünüdür anahtar.Bu anahtar sistemi iki ana yapıya sahiptir. yani bir gövde anahtar ve bu gövde anahtar hareket ettiren bir yardımcı eleman grubu vardır veya bulunur. Bu gruba kısaca anahtarlama grubu diyebiliriz. Bu anahtarlama grubu da kendi içerisinde çeşitli varyasyonlara kombinasyonlara ve türlere ayrılmakla birlikte kilit sistemini kontrol etmenize yararlar.

Bu kilit her nereye takılırsa veya taktırırsanız da o takılan yeri yani kısaca kilidinizi ya açarsınız ya da kilitlersiniz.Anahtarcının çilingirin önerisi ile yada sizin belirlediğiniz farklı şekillerde ve özelliklerde anahtarlama grubunu seçerek kullanmak isteyebilirsiniz. Halk arasında bilinen adı ile bilyalı anahtar lı kilit’i sizler için incelersek şu sonuca varabiliriz.

  1. Gövde kilit Sürgülü Kilit Kancalı Kilit Merkezi Kilit Trajlı Kilit PVC Kilit Elektrikli Kilit Elektronik
  2. Anahtarlama grubu (SİLİNDİR) Bilyalı Anahtar Yale tipi yaprak Anahtar Pantoğraf Anahtar Bilyalı Pantoğraf Anahtar.

Biz elimizdeki anahtarlar ile sadece Kilit mekanizmasını hareket ettiriyoruz yani kilitliyoruz veya açıyoruz. Herhangi bir Banka Kasasının karmaşık kilitleme mekanizmalarına ilaveten çeşitli elektronik kilitlerle desteklenmesinin bir özelliğidir.